Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Další informace

Tarihçe

Bio-Circle Surface Technology GmbH, Gütersloh, Kuzey Ren-Vestfalya merkezli uluslararası bir şirkettir. 1985 yılında mühendisler Ulrich ve Manfred Berens tarafından kurulan şirket, sözde "garaj başlangıçlarından" itibaren, yüzey işleme alanında yenilikçi kimyasal ve biyoteknolojik ürünlerin üretimi ve satışı alanına dönüştü.

Sadece Avrupa'da (Avusturya'nın Linz kentinde, İsviçre'nin Rotkreuz şehrinde) değil, dünyanın diğer yerlerinde de şubeler ve üretim tesisleri kuruldu.

Son teknoloji kullanılarak geniş bir ürün yelpazesi üretilmekte olup, ürünler işleme ve imalat sanayi ve ticaretin tüm sektörlerinde kullanılabilmektedir.

"Bio-Circle'ın yenilikçi temizlik ürünleri günlük temizlik süreçlerinizi iyileştirecek ve siz müşterilerimizin daha iyi çalışmasına yardımcı olacak!"

Bio-Circle Surface Technology GmbH'nin Kurucusu ve Denetim Kurulu Başkanı Ulrich Berens

30 yılı aşkın bir süre önce bir aile şirketi olarak kuruldu

1985 yılında iki mühendis Ulrich ve Manfred Berens iş hayatına atıldı ve iki kişilik küçük bir şirket kurdu. CB Chemie und Biotechnologie GmbH ticari adı altında satılan ilk CFC içermeyen bakım ürünleri, Gütersloh ve çevresinde metal işleme endüstrisinde test edildi ve büyük bir başarı ile karşılandı.

Şirket, müşterilerinin ekonomik ama etkili ürünlere yönelik ihtiyaç ve isteklerini takip etmiş ve ürün yelpazesini su bazlı fosfat içermeyen temizleyiciler ve kaynak işlemleri için diğer yardımcıları içerecek şekilde genişletmiştir. Bu yeni ürünler daha sonra Temizleme, Kaynak, Koruma, Yağlama ve Temizleme Sistemleri kategorilerine ayrılarak bio-chem markası altında gruplandırılmıştır.

Sürekli gelişim - kapsamlı düşünün, kalıcı olarak hareket edin

Geliştirmeye, verimli üretime, kaynakları koruyan ve çevreyle uyumlu ürünlere odaklanan bir şirket, Almanya'da hızlı ve sorunsuz bir şekilde başarılı bir orta ölçekli işletme haline geldi. Çeşitli yeni ürünler (kaynakları korumak için sirkülasyon sistemleri prensibiyle çalışan manuel ve mekanik parça temizliği için temizleme sistemi veya enerji verimliliğini artırmaya uygun düşük sıcaklıklı ürünler) birçok ödül kazandı ve pazarda başarılı bir şekilde yer edindi.

Bu arada, şirketin Almanya Gütersloh'daki genel merkezinde 160'tan fazla yüksek motivasyonlu çalışan çalışıyordu. Uluslararası şubeler ve üretim tesisleri ile çalışan şirket, sürekli genişleyen küresel dağıtım ağının sorunsuz çalışmasını sağlar. Amaç, müşterilere aynı zamanda ekonomik, ekolojik, sosyal ve toplumsal konulara uygun yüksek kaliteli "Alman Malı" sunmaktır.

Ulusal ve uluslararası fuar ve sergilerde yer almak, pazara ve yeni fikirlere hızlı ve yenilikçi tepkiler vererek sinerji ve ekonomik verimliliği garanti eder.

Bio-Circle ürün ve teknolojilerinde sürdürülebilirlik, kaynakları gelecek nesillerin de yararlanabileceği şekilde kullanırken bugünün insanlarının ihtiyaçlarını karşılama yolumuzdur.

“Bizim için sürdürülebilirlik, çevre ile ilgili tüm iş adımlarımız ve sosyal eylemlerimiz için sorumluluk almaktır. - Çevre Dostu Çalışma.”

Denetim Kurulu Başkanı
Ulrich Berens

Son teknoloji temizlik sistemleri

Araştırma ve geliştirme departmanımız Bielefeld Üniversitesi ile işbirliği içinde "çevre koruma", "biyoteknoloji" ve "yüzey kimyası" alanlarında geleceğe yönelik projeler ve görevler üzerinde çalışmaktadır. Bu bilimsel çalışmaların ve araştırmaların çıkış noktası müşteri uyaranları ve yarının pazarlarının sorunlarıdır. Bu nedenle son birkaç yılda, orta ve uzun vadeli hedefimiz VOC (uçucu organik maddeler = solventler) tüketimini azaltmak olan alternatif temizlik ürünleri geliştirmeye odaklandık.

“Uçucu organik maddelerin tüketimini azaltmak, önümüzdeki birkaç yıl içinde bizim ve müşterilerimiz için en büyük zorluk olacak"

Andreas Hüttner
CEO 

1985 CB Chemie ve Biotechnologie GmbH'nin Almanya'nın Verl şehrinde iki mühendis Ulrich ve Manfred Berens tarafından "Ingenieurbüro für Chemie und Biotechnologie" adı altında kuruldu
1987 İlk çalışanlar, üretim ve ofiste işe alındı.
1988 BIO-CHEM bir ticari marka oldu.
1989 İlk satış ve pazarlama çalışanları işe alındı.
1991 Şirketin adı CB Chemie und Biotechnologie GmbH olarak değişti
1993 Almanya'nın Gütersloh kentindeki Berensweg'de bir üretim ve idari bina inşa edildi.
1997 Avusturya Gmunden ve İsviçre Rotkreuz'da şubelerin açılması
2002 Kanada, Montreal ve Brezilya, Sao Paulo'da üretim tesislerinin faaliyete geçmesi. Bu fabrikalar, Kuzey ve Güney Amerika pazarına tedarik sağlıyor.
2002 Üretim ve idari binanın genişletilmesi
2004 İstanbu'daki bir üretim tesisi faaliyete başladı. Bu fabrika Türkiye ve İran pazarına tedarik sağlıyor.
2004 Bio-Circle yüzey teknolojisi logosunun Alman Patent ve Ticari Marka Ofisinde tescili
2005 Polonya, Katowice'de bir şubenin kurulması
2006 Hindistan'daki Coimbatore üretim tesisinde faaliyete başlandı. Bu tesis, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarına tedarik sağlıyor.
2008 Romanya, Targu Secuiesc ve Çek Cumhuriyeti, Brno'da şube açılışı
2009 CB Chemie und Biotechnologie Ges.m.b.H, SEPRO Umwelttechnik Handelsgesellschaft m.b.H'yi devraldı. & Co. Avusturya'da KG ve Linz'de Bio-Circle Surface Technology GmbH'yi kurdu
2010 Alman şirketi CB Chemie und Biotechnologie GmbH, Bio-Circle Surface Technology GmbH olarak yeniden adlandırıldı. İsviçre ve Avusturya'daki şubeler de isimlerini Bio-Circle Surface Technology AG (İsviçre) ve Bio-Circle Surface Technology GmbH (Avusturya) olarak değiştirdi.
2011 Şirketin 25. yıl dönümü
2012 Madrid/İspanya ve Dubai/Birleşik Arap Emirlikleri'nde şube açılması. Elektrėnai/Litvanya üretim tesisi kurulması. Bu üretim tesisi Baltık ülkeleri ve BDT ülkelerine teslimat yapmaktadır.
2013 Üretim alanının genişletilmesi
2014

İtalya, Danimarka ve İsveç'te yeni şubelerin kurulması

2015

Gütersloh'daki şirket genel merkezinin genişletilmesi;

Avusturya, İsviçre ve Çin'de yeni kurumsal binaların inşaatı

Bio-Circle Yüzey Teknolojileri


Saray Mah. Siteyolu Cad. Anel İş Mer. No:5 D:28
Ümraniye / İstanbul

 +90 216 912 10 73
✉ info@bio-circle.com.tr