Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Další informace

İnovasyon

Başarı için ortaklık

Yüzey işlemleri alanındaki 30 yılı aşkın tecrübemizle, iş güvenliği ve çevreyi koruma odaklı, alternatif ve sürdürülebilir sistemler ve ürünler geliştirmek için el ele çalışıyoruz.

Her birey, yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine katılır ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine katkıda bulunur. Örneğin, satış temsilcilerimiz ve teknik departmanımız en uygun çözümleri oluşturmak, boşlukları keşfetmek, yeni seçenekler bulup önermek ve bunların nasıl doldurulacağı konusunda yakın işbirliği içinde çalışır. Araştırma ve geliştirme departmanımız tüm dikkatini bu göreve vermektedir. Bu bölüm, yüzey kimyası, biyoteknoloji ve çevre koruma alanlarında geleceğe yönelik projelerde Bielefeld ve Paderborn üniversiteleri ile işbirliği yapmaktadır. Bu sayede, müşterilerin ihtiyaçlarını ve yarının pazarlarının taleplerini karşılamak için tasarlanmış yeni fikir ve yaklaşımlar geliştiriyoruz.

2002'den 2004'e kadar “Kooperatif sürdürülebilirlik odaklı kıyaslama” projesi ile iş süreçlerimizi sürdürülebilirlik ilkesine göre geliştirdik ve diğer şirketlerle karşılaştırdık. Projeye diğer dört küçük ve orta ölçekli işletme ile birlikte katıldık. Proje, Wuppertal İklim, Çevre ve Enerji Enstitüsü tarafından bilimsel olarak desteklenmiştir. Bu yenilikçi proje, sürdürülebilirliğin zorlu gereklilikleri ile bunların küçük ve orta ölçekli işletmelerdeki uygulamaları arasında bir bağlantı kurdu.

Son birkaç yılda, etkili temizlik sistemleri ve alternatif temizlik maddelerinin geliştirilmesinde muazzam ilerleme kaydettik.

Ana yenilik, temizleme sistemlerimize entegre edilmiş resirkülasyon sistemleri ve sıvı ve katı yağları doğal bir şekilde parçalayan mikroorganizmaların kullanılması, daha uzun ömür ve daha az kimyasal tüketimi sağlar. Ek olarak, sistemlerimizin kullanımı kolaydır ve farklı iş yeri gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır, bu da onları her türlü uygulama için mükemmel bir sistem haline getirir.

Temizleyicilerimiz ve kaynak ürünlerimiz Nature Boost, VOC içermeyen veya VOC azaltılmış, CLEAN BLUE, azaltılmış tehlikeli, NSF sertifikalı gibi kategorilere ayrılabilir. Birçok ürün yenilenebilir hammaddelere dayalıdır, VOC içermez veya azaltılmıştır ve enerji verimliliğini artırabilir. Ürünlerimizin çoğu aynı zamanda CLP içermez ve bazıları gıda endüstrisinde kullanılabilir, bu da onları kararlı performansa sahip solventlere verimli ve etkili bir alternatif haline getirir.

Şirketimiz, yenilikçi gücü ve çevre korumaya yönelik taahhüdü nedeniyle Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti federal hükümetinin yanı sıra çeşitli diğer çevreler ve girişimlerden ödüller almıştır.

  • 2005 yılında çevre dostu BIO-CIRCLE yıkama masası için Effizienz-Preis NRW (Kuzey Ren-Vestfalya Verimlilik Ödülü) ile ödüllendirildik.
  • 2005 yılında BIO-CIRCLE yıkama masası için Deutscher Materialeffizienzpreis'i (Alman Malzeme Verimliliği Ödülü) de kazandık.
  • 2006 yılında BIO-CIRCLE yıkama masası OÖ ile ödüllendirildi. Landespreis für Umwelt und Natur (Yukarı Avusturya Devlet Çevre ve Doğa Ödülü), Yukarı Avusturya'daki Doğa ve Peyzaj Koruma Eğitim ve Danışmanlık Enstitüsü (Bildungs- und Beratungseinrichtung für Natur- und Landschaftsschutz in Oberösterreich) tarafından iklim koruma/iklim kurtarma kategorisinde
  • 2006 ve 2007 yıllarında, BIO-CIRCLE, BIO-CIRCLE II ve BIO-CIRCLE Compact'ın verimli ve ekonomik çalışması nedeniyle Initiative Mittelstand'dan Innovationspreis im Bereich Umwelttechnik (Çevre Teknolojisinde Yenilik Ödülü) aldık.
  • 2008'de yenilikçi bir ürün olarak BIO-CIRCLE Turbo için Industriepreis (Endüstri Ödülü) kazandık.

Fikirler bizi ileriye götürür

İlham ve uyaranlar her yerde, bir müşteriyle yapılan bir telefon görüşmesinde, tavsiye veya gayri resmi bir hatırlatma şeklinde bulunabilir.

Zaman asla durmaz ve teknoloji hızla gelişir. Her düşünce bizim için yeni yollar açabilir ve ilerlemenin itici gücü olabilir.

Sistemlerimizi ve ürünlerimizi sürekli olarak optimize ediyor ve geliştiriyoruz.

Optimizasyon aynı zamanda süreçleri de içerir: örneğin, genel merkezimizde yeni fikirleri ve çözümleri ortaya çıkarmamıza yardımcı olan "fikir yönetimi" uyguladık.

Yıllık projelerle stajyer ve çıraklarımızı da bu optimizasyon süreçlerine dahil ederek atık önleme, iş sağlığı ve güvenliği gibi alanlarda iyileştirme fikirleri geliştiriyoruz.