Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Další informace

Making Green Work

"MAKING GREEN WORK" şirket felsefemiz sayesinde, ürünlerimiz ve teknolojilerimiz aracılığıyla sadece burada değil, diğer şirketlerde de "yeşil bir çevre" yaratmaya çalıştığımız açıktır.

Uygun sistemler ve sistem çözümleri geliştirerek, kaynakları gelecek nesillerin de yararlanabileceği şekilde kullanırken günümüz insanının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

"Bizim için sürdürülebilirlik, çevre ile ilgili tüm iş adımlarımız ve sosyal eylemlerimiz için sorumluluk almaktır."

Denetim Kurulu Başkanı Ulrich Berens

Sonuç olarak, çevre koruma, kaynakların sorumlu kullanımı, sürdürülebilirlik, iş güvenliği ve sağlığı gibi ilkelere en büyük değeri veriyoruz.Buna göre, 1996 yılında halihazırda Lloyds Register Deutschland GmbH tarafından DIN ISO 14.001 standardının ilkelerine göre sertifikalandırılmış entegre bir çevre yönetim sistemini uygulamaya koyduk.

Kapsamlı düşünür ve kalıcı hareket ederiz.Bu nedenle sistemlerimizi ve sistem çözümlerimizi geliştirirken yaşam döngüsünün tamamına bakıyoruz.

Üretimde MAKING GREEN WORK 

Üretim sırasında gerekli enerjinin büyük bir bölümünü kendimiz üretiyor ve yenilenebilir hammadde kaynaklarının kullanımına büyük önem veriyoruz.Amacımız, teknik olarak mümkünse, doğal aktif maddelere (NATURE BOOST ürünleri) dayalı etkili ürünler geliştirmektir.

KULLANILDIĞINDA MAKING GREEN WORK

Sistem geliştirmemiz, müşteri süreçlerinin optimizasyonuna dayanmaktadır.Temizleme işleminin etkinliğinden ödün vermeden uygulama sırasında OSHE'ye (İş Güvenliği, Sağlığı ve Çevre) önem verilir.

Ürünlerimiz su bazlı olup sağlığa zararlı madde içermez.Mevcut EChA listesinden (REACh) herhangi bir madde içermezler.Ayrıca temizlik ürünlerimizin birçoğu CLP yönetmeliğine göre zorunlu etiketlemeye tabi değildir.Bu durum çalışanların korunmasına olumlu etki yapmakta, daha kolay depolamaya olanak sağlamakta ve ayrıca tehlikeli maddeler konusunda eğitim maliyetinden tasarruf sağlamaktadır.

Ürünlerimiz ağır metalleri bağlayan şelatlayıcı maddeler içermez.Bu, çevreyi tehlikeye atabilecek güçlü kimyasal bileşiklerin tortu oluşumunu önler.Yüksek ve hızlı biyobozunurluğa sahip bitki kaynaklı yenilenebilir yüzey aktif maddelerin artan kullanımına güveniyoruz.

Ürünlerimizin çoğu VOC içermez veya azaltılmıştır, bu da onları solventlerin mükemmel ikamesi yapar.Ayrıca BIO-CIRCLE yıkama masamızda yağ ve gresi parçalayan mikroorganizmalar içeren temizlik maddeleri kullanıyoruz.Bu sözde "beyaz biyoteknoloji"nin kullanımı ayrıca soğuk temizleyiciler ve diğer çözücülere karşı güçlü bir alternatif sunar.

Genel bir kural olarak, koruyucu madde kullanımından kaçındık.Kokular ya özel olarak seçilir ve kullanımı minimumda tutulur ya da tamamen azaltılır.Bazı ürünlerimiz dermatolojik olarak test edilmiştir ve iyi bir cilt toleransına sahiptir.CB 100 gibi NSF-sertifikalı temizleyiciler, gıda endüstrisinde bile kullanılabilirler çünkü tamamen silinerek maddelerin gıdaya veya gıdaya girmesini önlerler.

Enerji verimliliği, oda sıcaklığında bile verimli çalışan düşük sıcaklıklı ürünlerimiz (CLEAN BLUE ürünleri) tarafından desteklenmektedir.

Atık yönetiminde MAKING GREEN WORK

Atıkların bertaraf edilmesi alanında atık üretiminin azaltılması ve oluşumunun engellenmesi önemli bir rol oynamaktadır.

Bu nedenle temizleme sistemlerimiz, temizleyicinin ömrünü uzatan sirkülasyonlu sistemler olarak tasarlanmıştır.

Bu sayede sadece atık miktarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda maliyetlerden de tasarruf etmiş olursunuz.Ayrıca temizlik ürünlerimiz tekrar tekrar kullanılabilen pratik doldurulabilir sprey şişelerde kullanılabilir.Temizleyicilerimiz BIO-CIRCLE L, UNO W ve ALUSTAR 300, ÖNORM B 5105'e göre test edilmiştir ve bir yağ ayırıcı ile yağ giderilerek yeniden üretilebilir.

"Yeşil elyaf" bu nedenle tüm üretim, uygulama ve imha süreçlerinden geçer.

MAKING GREEN WORK genel bakış:

Teknik olarak mümkün olduğunca doğal maddelerin kullanılmasıBitki kökenli yüzey aktif maddelerin yüksek ve hızlı biyolojik bozunabilirliğiCilt ile iyi tolerans, birçok ürün dermatolojik olarak test edilmiştir.Kural olarak, koruyucu kullanmaktan kaçınırız.Kokulu maddeler özel olarak seçilir ve kullanımları minimuma indirilir veya tamamen terk edilir.Şelatlama maddeleri kullanılmadanTehlikeli kimyasallar kullanılmadan - ürünler mevcut EChA listesinden (REACh) herhangi bir madde içermezDoldurulabilir sprey şişeleriDevridaim sistemlerinin kullanımı sayesinde fonların korunmasıDüşük sıcaklıklı ürünlerle enerji verimliliği BIO-CIRCLE Liquid serisindeki temizleyiciler, mikroorganizmaları ile soğuk temizleyicilere ve diğer solventlere karşı etkili bir alternatiftir.