Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies. Další informace

Çevre koruma ve kalite

Çevre koruma, sürdürülebilirlik ve kalite, kurumsal stratejimizde köklü değerlerdir. Bu nedenle, 1996 yılında Lloyd's Register Deutschland GmbH tarafından dünya çapında geçerli DIN EN ISO 14.001 standardına uygun olarak düzenli aralıklarla onaylanan tam entegre bir çevre yönetim sistemini kullanıma sunduk.

Elde edilen sertifika, kaynakları sorumlu bir şekilde ele aldığımızı kanıtlıyor: üretimde kullanılan ham maddeler, enerji ve su ve ayrıca atık konusunda.

"Bize göre, çevre koruma sistemine gönüllü katılım, onu korumanın tek doğru yoludur." Birgit Große, CEO, Almanya

Güncel ISO 14001 sertifikamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Genel sürdürülebilirlik konseptimiz, ürünlerimizin ve sistemlerimizin tüm yaşam döngüsüne ilişkin bir görüşe dayanmaktadır; bunları üretimlerinden kullanımlarına ve imhalarına kadar izliyoruz.

Kaynak tasarrufu sağlamak adına süreçlerimizde kullandığımız enerjinin büyük bir bölümünü kendimiz üretiyoruz.

Sistemlerimizi ve ürünlerimizi geliştirirken sadece yüksek performansa değil, aynı zamanda çevre dostu olmaya da özel önem veriyoruz.

Mevcut müşteri süreçleri, bu sistem çözümlerinin geliştirilmesinin temelidir.

Daha önce kullanılan prosesler iyileştirilerek çevre koruma ve iş güvenliği üst düzeyde verimlilikle artırılmaktadır. Bu şekilde, niteliksel olarak etkili bir alternatifi temsil ederler.

Sistem çözümlerimiz geniş bir uygulama yelpazesi için geliştirilmiştir ve çevrenin ve çalışanların korunmasına katkıda bulunan özel nitelikleri ile öne çıkmaktadır. Bu özellikler öncelikle tehlikeli maddelerin azaltılması, kaynakların korunması, enerji tasarrufu ve atığın azaltılmasını içerir. Örneğin filtre ve devridaim sistemlerinin kullanılması sayesinde temizlik sıvılarının ömrünün uzatılması ve dolayısıyla daha az atık üretilmesi mümkündür. Ayrıca sprey şişeleri de tekrar kullanılabilir.

Temizleyicilerimizin ve temizleme sistemlerimizin özel özelliklerini kullanarak çevrenin ve toplumumuzun korunması için sorumluluk alıyoruz. Bu özelliklere genel bir bakış aşağıda bulunabilir.

Doğa Dostu

Nature Boost temizleyiciler, optimum temizleme performansına, çalışanların korunmasına ve azaltılmış çevresel etkiye odaklanır. Yenilenebilir hammaddelere dayalıdırlar ve mükemmel çözme güçleri sayesinde özellikle ağır gresler, yağlar, yapıştırıcılar ve ayrıca boyalar ve mürekkepler için uygundurlar.

VOC içermeyen, VOC azaltılmış

VOC'lere ilişkin Avrupa Direktifi (1999/13/EC), solvent kullanımını ve uçucu organik bileşiklerin (VOC) havaya salınımını önemli ölçüde azaltmayı ve böylece çevreyi ve insan sağlığını korumayı amaçlamaktadır. Şirketimizde VOC içeriği azaltılmış veya içermeyen ürünlerin geliştirilmesine ve üretilmesine büyük önem veriyoruz. Çok sayıda durumda, su bazlı temizleyiciler solventlerin yerini tamamen alabilir. VOC azaltma planını karşılamak için, çok sayıda uçucu solvente alternatifler sunuyoruz.

Clean Blue - enerji verimliliği

Enerji maliyetlerinin arttığı ve kaynakların sınırlı olduğu bir dönemde, enerjinin verimli kullanılması tüm sektörlerde artan bir önem taşımaktadır. Bu düşük sıcaklıklı temizleyiciler, makine ve manuel kullanım için geliştirilmiştir. Enerji tasarrufu sağlarlar ve zaten oda sıcaklığında olan safsızlıkları etkili bir şekilde giderirler. Bu temizlik maddeleri her sıcaklıkta kullanılabilir, parçaları hızlı bir şekilde temizler, su tüketimini azaltır ve ayrıca maddenin temizlenen yüzeyde kuruma riskini azaltır.

Tehlikeli maddelerin azaltılması

Verimli sistemler ve güvenli ürünler sayesinde müşterilerimizin temizlik süreçlerini optimize ediyoruz. Kullanılan temizlik maddesi herhangi bir tehlikeli madde içermese bile temizlik sonucu aynı kalır. Artık tehlikeli maddelerin masraflı ve zaman alan işlemlerine gerek yok. Tehlikeli madde depoları, tehlikeli maddelerle ilgili eğitimler veya çalıştırma talimatlarının derlenmesi geçmişte kaldı. Çevre ve çalışanların sağlığı korunur. Çıraklar bile ürünlerimizi kullanabilir.

Gıda endüstrisinde temizlik

Gıda endüstrisinde temizlik, Almanya'da Alman Gıda, Tüketim Malları ve Yem Kanunu'na (LFGB) tabidir. ch'ye göre. 2 LFGB, temizlik ürünleri tüketim malları kategorisine girer. Gıdaya veya yüzeyine geçebilecek maddeler içeren tüketim mallarının dolaşıma sokulması yasaktır. Su bazlı temizleyicilerimizden bazıları ayrıca bölüm 1'e göre gıda endüstrisinde kullanıma uygundur. 31 LFGB, suyla karışabildikleri ve kalıntı bırakmadan silinebildikleri için.

NSF Kaydı (Ulusal Sanitasyon Vakfı)

Diğer şeylerin yanı sıra, gıda endüstrisinde kullanılabilecek bazı temizlik ürünlerimize NSF onayı verilmiştir, yani uluslararası düzeyde tescil edilmiş ve onaylanmıştır. NSF International, Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş, çok çeşitli endüstriyel ve ev ürünleri için standartlar belirleyen, bağımsız, kar amacı gütmeyen bir ürün test etme ve belgelendirme kuruluşudur. NSF kaydı, kullanıcılara ve denetçilere ürünlerimizin gıda güvenliği düzenlemelerine uygun olduğu konusunda güven verir.

ÖNORM B 5105'e göre test edilmiş temizleyiciler

BIO-CIRCLE L, Alustar 300 ve UNO W temizleyicilerimiz ÖNORM B 5105'e göre tescil edilmiş ve test edilmiştir.

Bu, bir yağ ayırıcı ile birlikte kullanılabileceği anlamına gelir. Bu temizleyiciler, yağ ile emülsifiye olmadıkları için kolayca ayrılabilirler. Ayırma işleminden sonra, uygun bir imha şirketi tarafından imha edilebilecek konsantre atık maddeler kalır. Temizleyici başka mineral yağ içermez ve tekrar kullanıma hazırdır.

ÖNORM B 5105'e göre test edilmiş temizlik ürünleri atıkları azaltır ve çevrenin korunmasına yardımcı olur.

14001U-1

cart-white

cart-white

cart-whitepositive-icons-natureboost

positive-icons-vocfree

positive-icons-cleanblue

positive-icons-nsf

positive-icons-oenorm